Menü Bezárás
Copa América 2019 Döntő Maracana Stadion

Kapott gól nélkül döntőzhet Brazília

Hamarosan véget ér a dél-amerikai kontinenstorna, melynek első elődöntőjét magyar idő szerint ma hajnali fél háromkor játszotta a földrész két leghíresebb csapata: Brazília kontra Argentína.

A Selecao, azaz a brazil nemzeti tizenegy a kezdetektől fogva a Copa América legesélyesebb csapata volt nemcsak a közvélemény, de a fogadóirodák szerint is. A csapat szinte végig ahhoz méltóan is játszott: a csoportkörben Bolíviának három, az elődöntős Perunak pedig öt gólt rámoltak be, emellett simán belefért a Venezuela elleni gólnélküli döntetlen.

A negyeddöntőben szintén problémát okozott a gólszerzés, ott is csak egy gólnélküli döntetlenre volt képes a Világbajnokságok történelmének legsikeresebb csapata, ám büntetőkkel sikerült az elődöntőbe jutás. Itt az ősellenség argentinok vártak rájuk, akik védelmét lehet ugyan elemezni, csak felesleges. Lévén hogy nincs olyanjuk.

Cantenaccio brazil módra

Nem úgy a braziloknak, akik Copa América eredményei tehát a következők: 3-0; 0-0; 5-0; 0-0 (4-3); 2-0. A támadó örömfociról híres Selecao a góllövéssel minden második meccsén küszködik ugyan, de gólt még senki sem tudott lőni nekik a tornán. Vajon a döntőben megkapják az elsőt?

További érdekesség még a brazilok sikertörténetében legnagyobb klasszisaik hiánya: a torna előtt sérülést szenvedett a nemierőszak-botrányba is belekeveredett katari-párizsi kiskirály, Neymar Jr, illetve a Real Madridban szörnyű szezont játszó Marcelo is kikerült a csapatból, akik korábban a válogatott kapitányai is voltak. Nélkülük mintha jobban menne…

Copa América 2019 döntő: Brazília – Chile?

Brazília 2-0-ra simán nyerte a szuperklasszikust, így bejutott a hazai csapat a kupa döntőjébe. Ellenfelük a hajnali (2:30) Chile – Peru mérkőzés győztese lesz, melyen nyilván Chile ugyan az esélyes, de Peru ejtett már ki egy nagy halat Uruguay személyében.

Chile zsinórban harmadszor juthat Copa América döntőbe, az előző két alkalommal Argentínát verték a döntőben, büntetőkkel.

Az idei döntőt a riói Maracana stadionban rendezik július 7-én, este tízkor.