Menü Bezárás
Ferencváros Ludogorets Bajnokok Ligája Selejtező

Meglepetésgyőzelem a Groupamában: FTC 2 – 1 Ludogorets

Kis meglepetésre nagy bravúrt aratott ma este a Ferencváros labdarúgó csapata a Bajnokok Ligája első selejtező körének odavágóján.

Hazai pályán fogadta az örökös bolgár bajnokot a magyar zöld-fehér gárda. Már a 6. percben vezetést szereztek a fővárosiak, Lovrencsics remek beadását Tokmac kanalazta be a vetődő védő előtt a kapuba. A hirtelen gól azonban inkább a Fradit zavarta össze és hirtelen fölénybe kerültek a vendégek.

1-0 után átvette az irányítást a bolgár bajnok

Ennek eredménye már az első félidőben megvolt: a 31. percben Swierczok talált be egy Dibuszról kipattanó lövés után. Nem volt túl nehéz feladata: nagyjából négy méterről kellett az üres kapuba varázsolnia a labdát. A gólhoz nagyban közreműködött Ihnatnko bután eladott labdája, amiből indult a Fradi térfelének közepén a Ludogorets gólt érő támadása.

Rebrov fiai azonban nem adták fel: a félidő végéig hősiesen helytálltak, hogy aztán a második félidőre megújult lelkesedéssel térjenek vissza. Az eredmény sem maradt el: a 65. percben az első gólt jegyző Tokmac remekül húzogatott a bal szélen, két védő mellett vitte el, hogy aztán tökéletesen tegye be középre a labdát laposa, erősen, hogy aztán Zubkov védhetetlenül vágja a hálóba: 2-1!

A vereség ellenére is esélyesebb a Ludogorets

A párharc sajnos nincs lefutva, visszavágó jövő szerdán, 19:30-tól a Ludogorets otthonában. Az eredmény gyakorlatilag mindkét csapatnak jó: a Ludogorets idegenben tudott gólt lőni, a Fradi pedig megnyerte a meccset… a visszavágón azért reméljük a pestiek fognak jobban örülni, ám a viszonylag edvező eredmény ellenére is a bolgárok a párharc esélyesei.

Egyrészt az UEFA klubrangsorára is érdemes vetni egy pillantást. Míg a Zöld Sasok a 292. helyen találhatóak, ellenfelük, a Ludogorets 58. ezen a listán. Továbbá a keretek közti értéekre is érdemes odafigyelni: míg a Transfermart össz-vissz 20 millió euróra értékeli az FTC játékosainak összességét, a Ludogorets esetében ez az összes 50 millió euró. Egészen pontosan 250 százaléka a Ferencváros eredményének.

Ennek ellenére is reménykedhetünk Rebrov mester újításaiban és egy régóta vágyott ferencvárosi sikerben.

Holnap további három csapat képviseli hazánkat nemzetközi színtéren: A Budapest Honvéd és a Debreceni VSC hazai pályán, a Videoton Vidi MOL VIDI FC, Fehérvár FC pedig idegenben lép pályára az Európa Ligában.