Menü Bezárás
Továbbjutott a Fradi!

BL: Továbbjutott a Fradi, a Dinamo Zagreb a következő ellenfél

Egy lépéssel közelebb a BL-főtábla.

A máltai bajnok Valletta csapatával küzdöttek meg ma este a zöld sasok a Bajnokok Ligája selejtezőinek második fordulójában. A múlt heti, Budapesten rendezett mérkőzést 3-1-re nyerte a Fradi, így két gólos előnyből várhatta az idegenbeli visszavágót a magyar csapat.

A 27. percben a szigetországi klub játékosa, Fontanella volt eredményes büntetőből, nem kis szívrohamot okozva ezzel az FTC táborának. A Valletta hátránya szerencsére csak ideiglenesen csökkent. A 60. percben Nguen volt eredményes a magyar klub részéről, az 1-1 (összesítésben 4-2) pedig bőven elég volt a kényelmes továbbjutáshoz a harmadik körbe.

A nemzetközi helyzet tovább fokozódik jövő kedden – Fradi aznap este 7-kor ugyanis idegenben lép majd pályára a horvát bajnok Dinamo Zagreb ellenfeleként a BL-selejtezők harmadik körében. A visszavágót egy héttel később rendezik majd a Groupama Arénában. A párharc győztese bejut a Bajnokok Ligája rájátszásába, ott győzelem esetén a sorozat főtáblája, vereséget követően pedig az Európa Liga csoportköre várja.

Bár már látszik a fény az alagút végén az esetleges EL, vagy akár BL csoportkör eléréséhez, a realitásokat mindenképp tisztáznunk kell. A Dinamo Zagreb ugyanis az elmúlt 10 évben kilencszer jutott be valamelyik nagy európai kupasorozat csoportkörébe. 2015-ben és 2016-ban a BL, 2018-ban az EL főtábláján találhattuk meg a horvát klubot. A játékoskeretük értéke a transfermarkt.com számításai alapján 72 millió euró felett van – a Ferencvárosé a 20 millió eurót sem éri el.

Az ellenfél kulcsjátékosa a 7-es számot viselő támadó-középpályás, Dani Olmo, aki 18 évesen a Barcelona ificsapatától érkezett Zágrábba. Most 21 éves, a spanyol korosztályos válogatott oszlopos tagja, az aláírásáért pedig többek közt a Manchester United is harcba szállt idén nyáron. Egy győzelem tehát óriási bravúrral érne fel, és jogosan repítené a Ferencvárost valamelyik nagy európai kupasorozat főtáblájára.