Menü Bezárás

Mi történt a Premier League-ben ezen a hétvégén?

SZOMBAT

A Liverpool három győzelemre áll a bajnoki címtől, miután hazai pályán sikerült megfordítaniuk a  Bournemouth elleni meccset.

A listavezető már a mérkőzés első perceiben hátrányba került, miután Jefferson Lerma beadását Callum Wilson gólra váltotta.

A hazaiak nem omlottak össze, egy labdaszerzést követően Mohamed Salah egyenlített, majd Virgil Van Dijk egy megszerzett labdával indította Sadio Mané-t, aki élve a lehetőséggel megfordította a mérkőzést.

Ez azt jelenti, hogy a Liverpool március 16-án, egy Everton elleni győzelemmel már bajnok lehet, abban az esetben, ha a Manchester City elveszíti a következő két meccsét (Arsenal, Burnley).

A Sheffield United folytatva idei nagyszerű sorozatát, győzedelmeskedni tudott hazai pályán az idén gyengén teljesítő Norwich ellen, ezzel feljutva a tabella hatodik helyére. Ezzel szemben a Kanáriknál egyre szorul a hurok, hisz hat pontra vannak a bent maradást jelentő helytől, és mindössze kilenc meccsük van ennek elérésére.

A Wolves és a Brighton összecsapásán nem született gól, ezáltal a Farkasok folytatták mostmár öt meccse tartó veretlenségi sorozatukat, míg Graham Potter együttese továbbra is nyeretlen maradt a 2020-as évet tekintve.

A nap utolsó meccsén a Burnley a Tottenham-et fogadta. A hazaiak Chris Wood révén szerezték meg a vezetést, amikor is egy Hugo Lloris-ról kipattanó labdát vágott a hálóba. A második félidő elején Ben Mee követett el szabálytalanságot Erik Lamela-val szemben a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt pedig Dele Alli értékesítette. A mérkőzés további részében nem született több gól, pontosztozkodással zárult a találkozó.

A Crystal Palace hazai pályán tudott győzedelmeskedni 1-0 arányban a Watford-al szemben.

A Sasok egyetlen gólját Jordan Ayew szerezte, akinek ez már a szezonbeli nyolcadik találata volt. Ezzel a vereséggel a vendég együttes továbbra is csak egy helyre van a kieséstől. Roy Hodgson együttese viszont győzelmük révén feljebb lépett a tabellán, és tizenegyedikként várhatja a következő fordulót.

A Newcastle ahhoz a Southampton-hoz látogatott, ahol a kirobbanó formában lévő Danny Ings miatt volt bőven félnivalójuk. Ennek ellenére nem csak a csatár, de az egész csapat gólképtelen maradt. Egészen a 79. percig úgy tűnt, hogy a találkozó gól nélkül zárul, mikor Allan Saint-Maximin a hazaiak védőjének, Yan Valery-nek a hibáját kihasználva a tizenhatoson belülre törve higgadtan a bal alsóba rúgta a labdát, ezzel megszerezve a győzelmet csapatának.

Az Arsenal és a West Ham összecsapásán egyetlen gól született, a kapu előterében Mesut Özil fejjel tette tovább a labdát Alexandre Lacazette-nek, aki rutinosan a hálóba passzolta azt. A hazaiak ezzel a győzelemmel felkúsztak a kilencedik helyre, míg a Kalapácsosok továbbra is két helyre tartózkodnak a kieső zónától.

VASÁRNAP

A Chelsea a Stamford Bridge-en fogadta az Everton együttesét. A hazaiak négy gólt is szereztek, Mason Mount vezető gólját követően a teljes csatársor is betalált (Willian, Olivier Giroud, Pedro). Mindkét félidőben a londoniak domináltak, a merseyside-i csapatnak mindössze egy kaput eltaláló lövése volt. A Chelsea ezzel a győzelemmel maradt a tabella negyedik helyén, míg az Everton lecsúszott a tizenkettedik helyre.

A forduló talán legjobban várt mérkőzése a késő délutáni Manchester UnitedMancheser City párharc volt, és itt született meg a hétvége legnagyobb meglepetése is. Közel háromszoros oddsot adtak a fogadóirodák a hazai csapat győzelmére a vendégekével szemben. Ennek ellenére a Vörös Ördögök már az első félidőben megszerezték a vezetést egy okos szabadrúgás kombináció révén, amikor is Bruno Fernandes beemelte a labdát a védővonal mögé, ahonnan aztán Anthony Martial kapásból a rövidbe lőtt. Úgy tűnt, ezzel az eredménnyel zárul a mérkőzés, ám Ederson hibájának köszönhetően Scott McTominay nagyjából negyven méterről bombázott a félig üres kapuba. A United felkerült az ötödik helyre, míg a City maradt második.

HÉTFŐ

A nap egyetlen találkozóján a Leicester City csapott össze a kiesőjelölt Aston Villa-val. A mérkőzés 40. percéig kiegyenlített volt a két csapat játéka, ám ekkor egy hazai kontránál Pepe Reina rosszul felmérve a helyzetet kirohant kapujából, hogy Harvey Barnes előtt érje el a labdát. A támadó sokkal jobb helyzetben volt, elvitte Reina mellett a labdát, és kis igazítgatás után becsavarta a tizenhatoson kívülről. A második félidő első gólját egy erősen vitatható tizenegyesből Jamie Vardy szerezte, mely után ismét betalált. A végeredményt Harvey Barnes állította be második találatával. Az Aston Villa maradt a tabella tizenkilencedik helyén, míg a Leicester megtartotta harmadik helyét.

Forrás: bbc.com