Menü Bezárás

Bayern – Augsburg: 1-1 helyett 2-0

Bár mindent megtett a bajor együttes a pontvesztésért, a bravúr végül nem jött össze. Sikerült hazai pályán győzni az Augsburg ellen.

Az 53. percben szervett veztetést a Bayern München Thomas Müller találatának köszönhetően. Ezt követően azonban eléggé leültek, a meccs vége felé pedig az Augsburg több veszélyes kontrát is vezetett. Előbb Finnbogason lábában maradt az egyenlítés, majd a 89. percben a játékvezető annullálta a vendég találatot. Nagyjából két centin múlt a gól, a VAR előtti időkben ezt még egyvonal címén megadták volna, de ma már más szelek fújnak.

A lesből induló szabadrúgásból aztán gyönyörű támadást építettek a bőrgatyások, melynek végén Goretzka döntötte el a mérkőzés és a három pont sorsát. Bayern – Augsburg 2-0, ezzel a győzelmével pedig négy ponttal vezeti a ligát a Bayern, akik egyébként a klub 120. szülinapját ünnepelték egyedi mezükben.