Menü Bezárás
Pep Guardiola Manchester City FIFA Év Edzője

Pep „Idegenbenjóaziksz” Guardiola ma sem nyert idegenben BL meccset

Lement a Bajnokok Ligája negyeddöntők odavágóinak első játéknapja. A Tottenham a Man Cityt, a Liverpool pedig a Portot fogadta.

Pool – Porto 2-0

Utóbbi párharc már az előzetes várakozások alapján is lefutottnak tűnt, és a mai mérkőzés alapján sem tudunk másképp gondolni rá. Már az 5. percben – egy szerencsés góllal – vezetést szerzett a hazaiaknak Naby Keita. A 26. percben pedig Firmino értékesített egy kihagyhatatlan ziccert. 2-0 tehát, akárcsak az előző körben az Atletico eredménye a Juve ellen, csak a portugáloknak nincs egy Ronaldója.

Spurs – City 1-0

Az angol derbin Guardiola szomorkodhatott, hiszen ma sem tudott idegenben BL meccset nyerni a legnagyobb esélyesnek kikiáltott csapatával. Pedig az esélyük megvolt rá: Agüero már az első félidőben büntetőt lőhetett, melyet Lloris simán kivédett. Ezt követően gyakorlatilag helyzet nélkül hozták le a meccset a vendégek, Son pedig egy remek szóló végén megszerezte a vezetést a londoniak javára a 78. percben. Ez volt a mérkőzés egyetlen gólja, így tehát egy gólos előnyből várhatja a visszavágót Pochettino együttese.

Holnap Manchester United – Barcelona az Old Traffordon és Ajax – Juventus a Johan Cruijff Arénában. Előbbit az M4 Sport, utóbbit pedig a Spíler 2 közvetíti élőben.