Menü Bezárás
Jose Mourinho

BL: Gulácsiék hazaküldték Mourinhóékat, az Atalanta Ilicic gálát ünnepelt

Hazai pályán, három góllal nyert a Lipcse a londoni Tottenhammel szemben a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, amivel Gulácsi Péter csapata tovább is jutott a legjobb nyolc közé. A mai játéknap másik meccse is rengeteg látnivalót tartogatott magában, hiszen a zárt kapuk ellenére is hétgólos meccsen ment tovább az Atalanta a Valencia vendégeként.

Visszatért a Bajnokok Ligája a nyolcaddöntő visszavágóival, amelyek rengeteg izgalmat és még annál is több gólt biztosítottak a foci szerelmeseinek. A Gulácsi Pétert kapujában tudó RB Leipzig kisebb meglepetésre, hazai pályán kiütéssel küldte haza a Jose Mourinho által irányított Tottenham Hotspurt.

A Harry Kanet, Sont, Daviest és Sissokot mellőzni kényszerülő angolok 3-0-ra kaptak ki Lipcsében. A meccs hőse a hazaiak csapatkapitánya, Marcel Sabitzer volt, aki két góllal is segítette csapatát az este folyamán.

A szervezett, pontos játék először a 10. percben hozta meg gyümölcsét amikor Timo Werner passzát követően Sabitzer a tizenhatoson kívülről csavart a kapuba. Másodjára is ő volt eredményes, amikor is a 21. percben Angelino beívelésére robbanásszerűen a kapu előtt termett és befejelte a labdát Lloris keze mellett.

A kegyelemdöfést a svéd Emil Forsberg vitte be a 87. percben szerzett találatával. Összesítésben így 4-0 arányban a német gárda jutott tovább a legjobb nyolc közé, a klub történelmében először.

A mai este másik találkozója is gól gazdagra sikerült, ugyanis a nézők hiánya ellenére is hétgólos meccsen tudott nyerni az Atalanta a Valencia otthonában.

A 3-4 arányban megnyert meccsen a vendégek összes gólját a szlovén Josip Ilicic szerezte, aki már az odavágón is betalált egyszer. A hazaiak is beköszöntek háromszor, de Kevin Gameiro duplája és Ferran Torres gólja sem volt elég a győzelemhez, a továbbjutáshoz pedig végképp nem. A végső összesítés 8-4 lett, ami alapján az olasz gárda jutott tovább, így két csapat helye már biztos a legjobb nyolc mezőnyében.